Zaručených zpráv o tom, že je vévodkyně Catherine těhotná probíhají médii dnes a denně. Nyní však s jistotou můžeme říci, že je Kate opět těhotná a to již potřetí. Zprávu v pondělí oznámil Buckinghamský palác a tak je jisté, že zpráva je oficiální.

Britská královna Alžběta II. a rodina Kate a Williama mají ze zprávy ohromnou radost. Catherine tak porodí již třetího potomka. Spolu s princem Williamem mají již prince George, který nedávno oslavil své čtvrté narozeniny a princeznu Charlotte, která v květnu oslavila své druhé narozeniny.

Podobně jako v předchozích dvou případech i při třetím těhotenství vévodkyni provází silné nevolnosti. Jde o Hyperemesis gravidarum, které postihuje přibližně jednu ze dvou set žen. V těžkém případě se u nastávající maminky mohou ztrácet tekutiny a důležité minerály. To pak následuje hospitalizace a možné infuze.

Zda vévodkyně Catherine čeká holčičku nebo chlapečka, ve kterém měsíci těhotenství je a kdy bude rodit, to vše si královská rodina zatím nechává pro sebe.