Změny zákonů, většina lidí je nenávidí a to z prostého důvodu. Na něco si zvyknete, uděláte z toho rutinu a najednou se to změní a vy v tom máte chaos. V mnoha případech dojde ke změně zákona a někteří lidí se o této změně ani nedozví. Někdy jsou změny negativní, ale v některých případech jde o pozitivní změny. Některé pozitivní změny přinesl nový zákon o odpadech 541/2020 Sb.

Seznamte se s novými změnami

Už jste někdy roční hlášení za odpady zpracovávali? Pokud ano, zajisté víte, že do roku 2021 platilo, že ho musí zpracovat každý, kdo za rok vyprodukuje přes 100 tun běžného nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Roční hlášení je následně potřeba včas odeslat na ISPOP. Změna zákona s sebou přinesla i změnu limitu, u nebezpečného odpadu se limit zvýšil na 600 kilogramů, u běžného odpadu se nic nemění. Co to pro vás znamená? Pokud neprodukujete tolik nebezpečného odpadu, už se vás roční hlášení netýká. Stále byste však měli myslet na to, abyste odpad pravidelně evidovali, protože právě prostřednictvím průběžné evidence můžete před kontrolou dokázat, že limity nepřekračujete.

Jak je to s termínem odeslání na ISPOP? Víte, do kdy je potřeba odeslat roční hlášení o produkci odpadů 2021? Doposud to bylo do 15.2., ale od roku 2021 na to máte čas až do konce února.

Problematiku odpadů můžete přenechat externí firmě

V současné době je těch byrokratických povinností tolik, že je mnoho lidí nezvládá a nechá si je dělat externě od specializované firmy. To samé můžete udělat také u problematiky odpadů, kterou za vás převezme firma na Ecoservis.eu. Už nebudete muset dělat roční hlášení, jen jí zašlete všechny podklady, zaplatíte poplatek a specialisté se postarají o řádné zpracování ročního hlášení a jeho časné odeslání na ISPOP. Usnadněte si práci a najděte si více času na zábavu.