Brněnská investiční skupina DRFG se od svého založení orientuje výhradně na tři klíčové segmenty, ke kterým má blízko a jimž také rozumí. Když David Rusňák v roce 2011 sloučil veškeré své podnikatelské aktivity do jedné investiční skupiny, kterou nazval David Rusňák Family Group, rozhodl se, že skupina zaměří svou investiční činnost do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb, jako jsou například dluhopisy. Už tři roky do skupiny ale patří také značka podílových fondů CZECH FUND.

Tentokrát se ovšem zaměstnanci DRFG nevzdělávali v investicích v rámci Investiční akademie, v kancelářích pražského Quadria je totiž čekala akademie, ale pivní. Investiční skupina Davida Rusňáka se nechystá v dohledné době nakupovat pivovary, setkání sloužilo především jako příjemné zpestření pracovního týdne. Zaměstnanci DRFG se kromě ochutnávek osmi základních druhů piv, mohli také něco nového dozvědět. Třeba to, jak se od sebe liší jednotlivé pivní styly. Nově nabité vědomosti si pochvalovala Hana Cajthamlová, která je v DRFG zodpovědná za financování projektů. Sama sice pivo nepije, ale přednáška ji nadchla.

Nejen dluhopisy a fondy, ale také osm druhů piv

Degustaci zlatého moku měl v režii pivní someliér Karel Nečada s Markem Klimešem, kteří pro zaměstnance DRFG připravili prezentaci spojenou s ochutnávkou. Přítomní hosté tak mohli ochutnat osm základních pivních stylů a k tomu zakousnout pivní panna cottu s rebarborou a také arašídy máčené v tmavém pivu s trochou chilli, které se pak podávaly jako dezert.

Nakonec svoje praktické zážitky a historky prezentoval David Dvořák, který je majitelem a zároveň sládkem v minipivovaru Revolta ve Žďáru nad Sázavou. Vaří a nabízejí oblíbené speciály nazvané Šakaloff, Dacan nebo Santus. Přednáška asi po třech hodinách volně přešla v diskusi s publikem, a po vypití všech prezentovaných vzorků odešli všichni spokojeně domů. Tento večer sklidil od všech pouze samé pochvalné recenze.