Mystické a duchovní kameny jsou kameny, které sice mají svůj konkrétní účel, ale objevíte s nimi i řadu zajímavých vedlejších efektů. Jeden kámen rozveselí, druhý zahřeje u srdce a třetí vám vnese do života naději a štěstí. Pestrá paleta účinků činí z kamenů neskutečně prodejný prvek. Řada z nich také bojuje proti zlým démonům.

Jaké kameny mají tuto schopnost?

Karneol

Jeho barva se pohybuje od žlutooranžové až po červenooranžovou a hnědooranžovou. Pochází ze dvou latinských slov a je vnímán jako duchovní kámen. Lidé věří, že karneol může pomoci tělu i duši. Je spojen s vitalitou a vyzařuje teplo.

Opál a zelený peridot

Kameny, které jsou krásné a mají současně jeden společný dar – dokážou rozveselit. Opál je stále považován za krále drahokamů, jelikož zachycuje všechny barvy duhy. Je tajemný jako staří Římané. Je spojován s nadějí, láskou, věrností a inspirací.

Topaz

Je jedním z „devíti drahokamů“ z thajského řádu. Jeho původ je pravděpodobně od starověkých Řeků, kteří pojmenovali kámen podle místa nálezu. Jednalo se o ostrov Topazius nebo také Topazos – v současnosti známý jako Zebirget. Topaz je minerál a je k dodání v mnoha barvách. Obvykle vypadá jako žluté zlato, ale není to pravidlo. Kdo si zamiluje topaz, přinese mu do života štěstí, radost milovat a prosperitu.

Beryl

Není sice specifický druh drahokamu, ale v závislosti na jeho barvě, pak vlastní tyto účinky: drží vás dál od démonických sil, podporuje štěstí a manželskou lásku, taktéž upřímnost.

Tyrkys

Je neprůhledný minerál a k dostání v různých odstínech modré a zelené, včetně jejich kombinace, ale i ve žlutozelené. Tyrkysové šperky jsou klenotem, nosí je řada lidí. Přináší do života mír, vnitřní rovnováhu, tvořivost a empatii.

Granát

Má sice mnoho odrůd, ale nejznámější barvou je červená, stejně jako u rubínu. Najdeme je však také v oranžové, žluté, zelené, modré, fialové, růžové, hnědé, černé a dokonce i bezbarvé. Modrá je však vidět velmi zřídka. Granát je o přátelství, čistotě a chrání před ďáblem.

Pokud si chcete některý z kamenů obstarat a naplno využívat jejich léčivého potenciálu, navštivte e-shop magieprirody.