Pokud nás čeká rekonstrukce podlahy či dokonce pokládka podlahy nové, vždy řešíme otázku, jaký typ bude pro nás ten nejvhodnější. Než se pro jakýkoli materiál rozhodneme je potřeba si uvědomit, do jaké místnosti jej budeme pokládat. Každá má totiž jiné nároky i podmínky.

Laminát nabízí velké množství výhod

Od podlahy očekáváme, že bude nejen příjemná na došlap, ale také vydrží a bude se snadno udržovat. Neopomenutelným hlediskem je také cena. Vzhledem k tomu, že podlaha je neodmyslitelnou součástí interiéru a pomáhá spoluvytvářet jeho vzhled, je potřeba volit vhodný materiál. Tím by mohl být právě laminát. Jedná se o krytinu elegantní a trendovou, která nabízí různé vzory i barevné varianty. Kromě toho je funkční a lze si vybrat takový model, který bude imitovat dřevo a to včetně jeho struktury, nebo některé další materiály mezi něž patří třeba kámen. Podlaha z laminátu však nabízí i další výhody.

  • Rychlá pokládka

Podlahu není potřeba lepit. Podlaha se skládá z dílců, které se pokládají postupně, po jednotlivých řadách. Díly do sebe zapadají.

  • Snadná údržba

Laminátová podlaha nepotřebuje žádnou speciální péči, postačí koště nebo vysavač. Pokud patříte mezi majitele robotického vysavače, i ten můžete na podlahu použít.

  • Dlouhá životnost

Při šetrném používání vydrží velmi dlouhou dobu. Její nesporným bonusem je i stabilní barva, která se během let nemění, jako tomu je v případě podlahy z materiálů přírodních. Kromě toho odolává i skvrnám nebo drobným oděrům.

  • Další výhody

Laminátová podlaha je antistatická a antialergická, je tedy vhodnou volbou pro domácnost, v níž žije alergik. Je to dobrá volba i v případě, že uvažujete o podlahovém vytápění, není totitž příliš silná a kromě toho vede dobře teplo.

Nespornou výhodou je i velmi přijatelná cena.

Pokud tedy uvažujete o laminátové podlaze, zavítejte na strínky společnosti Floor Experts, kde naleznete nejen potřebné informace, ale také nabídku vzorů.