V roce 2002 se jí změnil celý dosavadní život, když vyhrála první řadu soutěže Americal Idol. Stala se tak nejúspěšnější účastnicí této soutěže, během své kariéry prodala víc, než 27 miliónů alb po celém světě. Má na svém kontě hity jako A Moment Like This, Breakaway, Because of You, Walk Away, Already Gone, What Doesn’t Kill You (Stronger) a mnoho dalších.

Sláva má však i svou stinnou stránku a Kelly Clarkson to poznala. Otevřela svou třináctou komnatu a promluvila o době, kterou vnímá jako velmi temnou. Nevyhýbaly se jí ani myšlenky na sebevraždu. Co za tímto stavem stálo? Touha po tom, být hubená tak, jak je tomu v časopisech.

Kelly Přiznává, že když se jí hubnutí dařilo, klesalo její sebevědomí. Chtěla se zabít. Byla to pro ni jediná cesta, jak z toho všeho ven, jak se vším skončovat. „Zničila jsem si kolena a nohy, protože jsem neustále běhala. Byla jsem pořád jen v tělocvičně“ popisuje. Hnala se za štíhlou linií, protože si myslela, že je to tak správně. Bojovala s každým kilogramem,

Brzy však se vším skoncovala, neměla sílu, vůli žít dokonce ani chuť k jídlu. Nyní má sice pár kilogramů navíc, ale na první pohled vypadá spokojeně a vyrovnaně. A to je přece to nejdůležitější.