Jaký je podle vás nejlepší způsob vytápění? Nyní se pravděpodobně zamyslíte nad tím, kolik jaké vytápění stojí. Cena je samozřejmě důležitá, protože je třeba topit po většinu roku a náklady na vytápění nejsou v Čechách zrovna malé. Kromě ceny je vhodné zvážit také zdravotní a pocitové hledisko. Nejde o to jen místnost vytopit, ale také si zajistit, aby vám vytvořené teplo nevytvářelo zdravotní obtíže. Stále populárnějším vytápěním jsou infrazářiče a je to zkrátka tím, že jim konvekční způsoby vytápění nemohou konkurovat.

Jaké mají infrazářiče výhody?

Běžné způsoby vytápění ohřívají jen vzduch, který proudí po místnosti a nerovnoměrně ji vytápí. Někde je teplo a někde zima, zejména u podlahy. Jelikož vzduch cirkuluje, víří se prach, který následně dýcháte a obzvláště alergikům to může působit velké problémy. Je třeba topit hodně, často dlouho trvá než se místnost vyhřeje a teplo se snadno vyvětrá.

Infrazářiče fungují jinak, neohřívají vzduch, namísto toho ohřívají jednotlivé stěny a předměty. Teplo tedy neproudí z jednoho místa, ale sálá ze všech stran. Nevíří se u toho vzduch a pocitová teplota je až o 3°C vyšší než u konvekčního vytápění, takže nemusíte tolik topit.

Infrazářiče se používají i na vesmírných stanicích a na výletních lodích. Je třeba myslet na to, že jde o nejpřirozenější zdroj tepla, protože samotné sluneční paprsky jsou téměř z poloviny tvořeny infračerveným zářením, vyzařuje ho dokonce i oheň. Toto záření je zcela bezpečné a nezávadné. Má jen samé přínosy a přináší příjemné a efektivní teplo. Mezi nejlepší infrazářiče na trhu patří infračervené topné panely Heat4All. Jedná se o infrazářiče rakouské výroby, které mají nejlepší účinnost a sice 99%. Okamžitě vás upoutá jejich vzhled, protože mají podobu obrazů. Nabízí se vám nespočet podob a variant obrazů do každé místnosti. Nikdo si žádného topení nevšimne a přitom bude v místnosti příjemné teplo. Nemusí jí však jen o podobu obrazů, panely mohou mít také podobu zrcadla nebo třeba stropního osvětlení. Pokud vás infrazářiče zaujaly, můžete si je vybírat na Elimstore.eu.