Fotopasti byly v minulosti skoro neznámým přístrojem a dnes patří mezi jedny z nejpopulárnějších přístrojů. Jsou populární pro monitorování zvířat. Tyto maskované malé přístroje stačí umístit na strom a postarají se o důkladné monitorování oblasti. Myslivci, přírodovědci, ochránci přírody a další lidé s nimi takto zjišťují přítomnost zvířat v určitých oblastech. Nejpopulárnější využití však mají fotopasti k ochraně majetku, jelikož mohou spolehlivě zjistit, když se na váš pozemek dostane jakýkoliv vetřelec, ať už je to soused, pes, srnka, zloděj nebo vandal.

Fotopast má řadu skvělých funkcí

Fotopasti se mohou pyšnit mnoha funkcemi. Nejdříve je třeba si ujasnit, jak vlastně fotopast funguje. Základem každé fotopasti je PIR čidlo, které detekuje tepelný pohyb. Jakmile se dostane do zorného pole fotopasti jakýkoliv živý vetřelec, okamžitě je zaznamenán a to buď jako videozáznam nebo jako fotografie, případně obojí – podle toho, jak si snímání nastavíte. Fotopast může být aktivní kdykoliv budete potřebovat, může být aktivní nonstop, ale třeba také jen tehdy, když spíte nebo jste v práci.

Většina zlodějů chodí v noci a na to je fotopast připravena, obvykle disponuje neviditelným nočním přísvitem a dokonce i večer pořídí kvalitní snímky, aniž by o tom zloděj vůbec věděl. Snímky z fotopasti můžete shlédnout přímo na jejím displeji nebo třeba v počítači. Pokud je fotopast určená k ochraně majetku, vyplatí se pořídit GSM fotopast, ta totiž dokáže snímky ihned posílat na telefon jako MMS nebo na email. Když na váš pozemek kdokoliv vnikne, budete o tom hned informováni. Fotopast je tím nejlepší možným důkazním materiálem. Investice do tohoto přístroje se vyplatí a pokud máte rodinný dům, měla by být na pozemku samozřejmostí. Stane se vaším třetím okem, které bude střežit váš pozemek i vaše bezpečí.