Bezchybný úsměv, který udělá dojem, chce mít každý. Není divu, pro mnoho lidí jsou totiž zuby a úsměv nejdůležitějšími faktory v hodnocení atraktivity. Nažloutlé zuby, špatný dech nebo třeba asymetrický tvar našich zubů nás může poslat do kolonky těch neatraktivních nadobro! Mnoho nedostatků našeho chrupu naštěstí dokážou zachránit bezpreparační fazety. Podívejme se jim na zoubek!

Zbavte se nedokonalostí

Bezpreparační fazety jsou tenké keramické plátky, které nám stomatologové připevní na povrch zubu. Využít je může každý z nás, kdo není zcela spokojený s vzhledem svých zubů. Ať už nás trápí nevzhledná mezera mezi zuby, naštípnutá či jinak porušená zubní sklovina nebo zabarvení zubů. S tím jestli jsou bezpreparační fazety nejlepším řešením našich problémů, nám poradí specialisté z kliniky Mediestetik. V některých případech jsou totiž vhodnější například klasické fazety nebo ortodontická léčba.

Jde to i bez anestezie

Aplikace bezpreparačních fazet je pro nás a naše zuby nenáročná. Stomatolog nemusí naše zuby před aplikací obrušovat, tedy odstraňovat preparací vrstvu skloviny. Bezpreparační fazety specialista umístí přímo na zubní sklovinu. Ošetření se obvykle obejde i bez lokální anestezie. Fazety jsou nám připravené na míru v laboratoři podle otisků našich zubů. Stomatolog přizpůsobí jejich tvar a barvu našim ostatním zubům, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji. Zubní implantát tedy nahradí chybějící zub.

Ústní hygiena na prvním místě

Mnohé z nás napadne, jak se o fazety na našich zubech správně starat. Péče je naštěstí poměrně jednoduchá a příliš se neliší od naší každodenní dentální rutiny. Zubní implantáty totiž jako náhrada zubu vyžaduje podobnou péči, jako naše přírodní. Musíme zuby pečlivě čistit klasickým a mezizubním kartáčkem nebo dentální nití. Zařadit musíme i pravidelnou návštěvu dentální hygieny alespoň jednou za šest měsíců. V žádném případě nesmíme zapomínat ani na pravidelné kontroly stomatologa, který nám fazety zkontroluje. Pokud jste z Prahy, tak doporučujeme kliniku Mediestetik. Jedná se o profesionální stomatologii v Praze.